Not Your Mummy ve spolupráci s produkční společností Pink a architektonickou kanceláří Loom on the Moon stojí za obsahovou produkcí projektu Zlínská zrcadla (Mirrors of Zlín).
Zrcadla získala cenu BIG SEE Architecture Award v kategorii Public/Open Space and Landscape v Ljubljani a cenu odborné veřejnosti GROHE GRAND PRIX CENA ARCHITEKTŮ 2023 v České republice.
„S Not Your Mummy jsme měli to štěstí spolupracovat na multimediální výstavě Zlínská zrcadla, která vznikla k 700. výročí založení města Zlín. Produkce NYM v čele s Alex je veselým, energickým prvkem celého týmu, a to i ve chvílích, kdy se věci nevyvíjí úplně snadno, a svým humorem udržuje tým v dobré náladě. Jakkoli Alex znám z naší společné práce, mohu ji pro její komplexní znalosti a dovednosti od tvůrčí práce až po organizační práci jen doporučit a myslím, že její bystrá mysl a dobré srdce budou přínosem pro každý tým.“
Martin Hejl, Art director studia Loom on The Moon.
Smyslem celé výstavy bylo podnítit zájem Zlíňanů nejen o dnes zanedbaný zámecký park, ale také o to, co je na Zlínsku tak cenné a bylo důvodem, proč se lidé v této krajině od hluboké minulosti usazovali.
Role Alex a její produkce Not Your Mummy byla v této náročné misi dlouhá, složitá a pro výsledek zásadní. Spočívala v přípravě a koordinaci tvůrčích složek na místě při realizaci (produkci nahrávání zvonů na 16 místech v regionu města Zlín, natáčení hraných scén pro vznik imerzního filmu a produkci a natáčení mluveného slova s herci).
Každé zrcadlo zastupuje jedno místo v regionu města Zlín. Každý den se při nautickém rozbřesku a západu slunce všech 16 zrcadel rozezní hudební kompozicí složenou z tónů zvonů Zlína a okolí. Každý měsíc zní jiná kompozice a také čtyřikrát v roce při významné příležitosti jarní a podzimní rovnodennosti a letního a zimního slunovratu.
Zvuková kompozice je oslavou cyklického času, střídání ročních dob i momentů rovnodennosti a slunovratu. Podkladem pro hudební skladby jsou záznamy ze 16 zvonic Zlínského kraje. Všechny skladby jsou výsledkem fenomenální hudební kompozice hudebního producenta, profesora HAMU a skladatele Michala Rataje.
Nedílnou součástí spolupráce byla dlouhodobá komunikace projektu a serie doprovodných akcí, happenningů, performance a živého umění s cílem změnit povědomí lidí o zámeckém parku a otevřít jim cestu k místu, které bylo ve Zlíně dlouho zapomenuto a vyřazeno ze zásadních momentů veřejného života.