Úplně od nuly.

Na radnici Prahy 7 probíhá kurz pro začínající podnikatele. Někdo chce prodávat čokoládové tyčinky, někdo české sklo a design a někdo jako já, chce nejdřív otevřít queer club, potom noční tančírnu a nakonec skončí u Alcohol & Wi-fi free baru.

„Máš nápad na start up a chceš na rozjezd 300 000 ?"

A co pro to můžu udělat?

„Soutěže se můžete účastnit, pokud podnikáte jako OSVČ, ne déle než dva roky, nebo pokud vystupujete jako právnická osoba, například jako společnost s ručením omezený, založíte si u nás podnikatelský účet a natočíte video, ve kterém představíte váš podnikatelský záměr a stihnete to do uzávěrky, která je za 10 dní" vysvětluje mi zástupce ředitele holešovické pobočky. 

 „Jak se bude jmenovat vaše společnost?" ptá se slečna za přepážkou na Živnostenském úřadě.

Not Your Mummy."

A to je něco pro chlapy?"

I pro ženský."

Společnost s ručením omezeným můžete založit se základním vkladem 1 koruny. Notářské a další náležitosti vychází na 14 440. Teď už jen natočit video a složit na účet firmy Not Your Mummy základní kapitál. 

Na jednu seanci kurzu pro začínající podnikatele přišel investor a inspiroval nás svými začátky.

„Bylo mi 25, od rodičů jsem dostal auto a byt na Starém Městě a jako business konzultant jsem si za tři roky ušetřil 3 milióny. Podnikat jsem začal od nuly."

Pět minut před schůzkou v bance nemůžu najít peněženku. Šacuju všechny kapsy, bundy, kabáty. Zero, nic, nada. Volám tajemnkovi.

„Dobrý den, prosím vás, šlo by dnešní schůzku přeložit na odpoledne? Víte, stala se mi taková nehoda...včera jsem jezdila v kostýmu humra po Trojském mostě a asi jsem si zapomněla peněženku ve vypůjčeném skútrovi..."

„A máte všechny dokumenty? Tak přijďte hned. Vklad můžete udělat později."

Přicházím do kanceláře. Na stole kupa dalších papírů a na nich 1 koruna. 

„Podívejte, co sem našel na zemi."

„A takhle jsem začala podnikat já úplně od nuly."