KHAAKHAAPRIDE2021

Letošní oslavy výročí konce druhé světové války proběhnou ve stylu KhaaKhaaPride2021. Den Vítězství, jak se přezdívá datu 8. května může být i dnem vítězství nad strachem a izolací. Lidé vyjdou ze svých domovů a chýší, vesele oblečeni do pestrobarevných kostýmů a šupajdá na VEJLET, třeba do Česko-saskýho Německa.

Každý si sám vybere v kolik hodin a s kým vyrazí. Na vejletě s rodinou nebo kamarády potkává další turisty a výletníky. Ti, kteří jsou v kostýmu a bez svačiny, mají stejný cíl. Chtějí oslavit výročí konce druhé světové války a navštívit Novou Perlu v Kyjově u Krásné Lípy (německy Khaa). Skupina přátel kolem nakladatelství Divus tam totiž předělává areál bývalé niťárny odsunuté německé rodiny Roberta Salomona na místo s vlastní galerii, tiskárnou, ateliéry, zahradou a kavárnou.

Na střeše továrny Perla zahrají djové podle konceptu “dj’s boiler room“. Takový koncept spočívá v tom, že djové hrají na ojedinělých místech, na skalním převisu, na plovoucím  molu uprostřed moře nebo na střeše Nové Perly v Kyjově u Krásné Lípy, kde žije 14 obyvatel. Ti si budou moci hudbu poslechnout ze sousedních luk nebo prostřednictvím online streamování. Svůj 80 minutový set představí syntetická česko-mexická dvojice s výmluvným  jménem So Sad Soused.

Celá akce je součástí podpory kulturního programu a provozu kavárny Perla.

Startovné na vejlet v kostýmu 150,- CZK

Lístek Perla Boiler Room je za 250,- CZK

Další a jiné odměny na crowdfundingové kampani na Doniu

Více informací o projektu  Nová Perla

Fabrika na Šluknovsku chátrala, přátelé ji teď opravují a budují ateliéry i tiskárnu

Továrna na mýtince, Náš Venkov, Česká televize

Příběh UJEP, Ing. Alexandra Macháčová: Dělejte si, co chcete!

KhaaKhaaPride

KhaaKhaaPride

SO SAD SOUSED

SO SAD SOUSED

Synth's Slaves