Umělecká rezidence v Perle, Alex Macháčová

V srpnu 2019 odjíždím na uměleckou residenci do Perly. Akorát jsem se vrátila z šestitýdenního workshopu psaní comedy - ThinkFunny, Comedy Writing Course.  V Londýně jsem se ujisťila v tom, že můj smysl pro humor je silnější než moje angličtina. Kromě psaní skečů, vystupuju jako stand up comedian v… chcete vědět víc?

Nebezpečné známosti, Sebastian Vošvrda

Na jaře 2020 přijíždí do Perly student reklamní fotografie, lyrický básník a mástršef v kuchyni, Sebastian Vošvrda.  „Co se hodí k Cideru, jak to mám nafotit?“ „Myslím, že se špatně ptáš. Musíš se zeptat, co se k němu NEHODÍ a udělat to tak, aby se ti to líbilo. Mně by se například líbilo, kdyby se… chcete vědět víc?

DCMK: Míša Žemlová

Míša Žemlová vystupuje s DCMK celkem pravidelně. A má proto vždy dobrý důvod, je na karnevalu v Rio de Janeiru, na jiném stand upu nebo se ocitá na jiné párty.

„Míšo, ten tvůj parfém. To je něco! Kdykoliv ho cítím, jsem úplně omámená...

„Co je to za vůni?"

„To je parfém, kterej sem čorkla lidem, u kterých jsem se ocitla na párty. Používali ho, aby jim v bytě nesmrděl kočkolit."

DCMK: Míša Žemlová

Záznam z prvního DCMK v Kafe Pragovka
Míša Žemlová

Míša Žemlová

Foto: Lenka Foltýnová

Míša Žemlová: Teaser

Prague Pride Village 2020

Not Your Mummy: Úplně od nuly.

Na radnici Prahy 7 probíhá kurz pro začínající podnikatele. Někdo chce prodávat čokoládové tyčinky, někdo české sklo a design a někdo jako já, chce nejdřív otevřít queer club, potom noční tančírnu a nakonec skončí u Alcohol & Wi-fi free baru. „Máš nápad na start up a chceš na rozjezd 300 000 ?… chcete vědět víc?

Call Me Kotě, Alex Macháčová

Kotě mi říká kamarád v Manchesteru, spolužačka na základce a občas tak na mě zahulákal někdo na ulici. Moje tehdejší přítelkyně zrovna udělala advokátní zkoušky. Byla se s sebou moc spokojená. Všechno zvládla sama a se samejma jedničkama. „Ahoj, právníčku, jsi doma?" „Jo, jsem." „A co děláš?"… chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 Následující »