VŠECHNO JE ŤIPŤOP

ŤIPŤOP je krátký film v žánru docu-comedy o Ivanovi a Alex, kteří se v jednom z nejchudších regionů Čech snaží provozovat kavárnu a přitom budovat uměleckou galerii,tiskárnu a místo pro umělecké residence v Kyjově u Krásné Lípy, místě, kde žije 14 obyvatel.     chcete vědět víc?

PORTRÉTY OSOBNOSTÍ UJEP

Podílíme se na tvorbě portrétů osobností Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v rámci projektu Příběh UJEP.  Filmové portréty jsou dostupné online a součástí programu Mezinárodního filmového festivalu ELBE DOCK chcete vědět víc?

NOT YOUR MUMMY: EXPERIMENTÁLNÍ LAZEBNICTVÍ

Experimentální lazebnictví je projekt, který Not Your Mummy rozvíjí společně s Annou Škopkovou. Jde v něm o hledání nových způsobů zdravotní prevence. Chceme společně nacházet a testovat způsoby, kterými lze lidem navracet a prohlubovat vědomí osobní zodpovědnosti a kompetence v otázkách vlastního… chcete vědět víc?

OKURKOVÁ SEZONA / SILLY SEASON V DĚČÍNĚ

Okurková sezona /Silly Season začala v Děčíně akcí, která se odehrála v okolí kavárny Cafe Prostoru_ a Husitským sborem. Během dvou státních svátků, oslava příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Den upálení Mistra Jana Husa se v Podmoklech odehrála únikovka Cyrila a Metoděje, závod v rychlochůzi a… chcete vědět víc?

KHAAKHAAPRIDE 2021

KhaaKhaaPride. Queer oslava výročí konce druhé světové války. V Kyjově u Krásné Lípy, (původně německy Khaa). V areálu bývalé nitárny Roberta Salomona, nyní místa, které skupina přátel nakladatelství Divus proměňuje na experimentální prostor, ráj na zemi Novou Perlu. Program KhaaKhaaPridu: Výroba… chcete vědět víc?

DCMK: Lukáš Venclík

Lukáš Venclík se nejčastěji naváží do politiky, politiků nebo společenských témat. Lukášova řečnická otázka "Chceš za to diplom nebo fidorku" se hodí do seznamu otázek, které oceníte a můžete použít při rozhovoru s jakýmkoli typem idiota.  " Zaujal mě komentář ke kauze #metoo na facebooku, kde se… chcete vědět víc?

DCMK: Alena Doláková

Alenu vidím poprvé na galavečeru akce Kompot Song roku 2019. Stojí na podiu a obhajuje, proč má být One Kiss nejlepším songem rokem. Během dvou minut vyjmenovává sled argumentů, motivací a fakt zakončuje slovy: „ Jsem láska, jsem světlo."  Ukloní se, usměje a spadne ze schodů. Lásku a světlo si od… chcete vědět víc?

Call Me Kotě, Sabina Mladenová

První Call Me Kotě z bytového studia ve vestavěné skříni v Praze - Žižkově, ulici Na Vrcholu. Pozvání do skříně přijala filmová střihačka, stand up komička a blízká kamarádka: Sabina Mladenová.  Znělka: Igor Bertola, 2019 chcete vědět víc?

Call Me Kotě, Ivan Mečl

Přestěhovala jsem se. Už nežiju v Praze na Žižkově, Na Vrcholu 13.  Žiju v Kyjově u Krásné Lípy, u komína nad kavárnou Perla. A tam vznikl rozhovor se zakladatelem nakladatelství Divus a kamarádkou: Ivanem Mečlem.    Znělka a mix zvuku: Nikola Bratrychová, Che-dar studio, 2020  chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 Následující »